O mně

Luboš Novotný fotograf

V krátkosti:

Dobrý den, mé jméno je Luboš Novotný, ročník narození 1988, v současnosti studentem pátého ročníku Technické Univerzity v Liberci v oboru Podniková ekonomika. Kromě focení se věnuji tvorbě webových stránek.

Kontakt:

Pokud mne chcete z jakýchkoli důvodů kontaktovat, pište mi kdykoli na tento email: novotny tecka lubos zavinac email tecka cz. V jiném případě v rozumných hodinách volejte na můj telefon 773 290 995.

O focení:

Fotím někdy od roku 2006, kdy jsem si pořídil svůj první digitální fotoaparát, konkrétně Canon A510. Ačkoli šlo v porovnání se zrcadlovkou o neskutečně pomalý přístroj, co do kvality fotografií v dobrých světelných podmínkách jde i dnes o celkem slušnou mašinku. Jelikož tenhle kompakt narozdíl od ostatních disponoval i plně manuálním režimem, postupně jsem se za jeho pomoci „vycvakal“ stylem pokus omyl k symbióze s daným foťákem. Miluji technicky kvalitní fotografie a nehraji si na umělce, protože se tak necítím. Jako námět si nejčastěji beru zvířata, nebo děti. Mám rád spontánní fotografii a z toho vyplývá i moje záliba v žánru reportáž.

Někdy kolem roku 2009 mi začala chybět plnohodnotná zrcadlovka. V důsledku nedostatečných finančních zdrojů jsem se musel ještě pár let spokojit se starým kompaktem. Situace se změnila v roce 2011, kdy jsme si se ženou pořídili digitální zrcadlovku. Začali jsme spolu fotit v podstatě všechno co se hýbe. Následkem toho je dnes Hanka v několika ohledech lepším fotografem, než její učitel.

V průběhu roku 2012 se naše sestava rozrostla o další 3 objektivy a externí blesk. Svoje elektronické děti přechovávám v jednom batůžku a ten nesmí chybět v podstatě na žádném výletě. Zrcadlovka měla k 1.1.2013 nacvakáno kolem 25 000 snímků, přesto stále nacházím svou nejlepší fotku.

 

Naše fotovýbava:

Tělo:

Fotečky, které zde naleznete byly obvykle pořízeny digitální zrcadlovkou Nikon D3100 s 14,2MPx s čipem o rozměrech 23,1 x 15,4 mm.

Objektivy:

Pokouším se fotit především objektivy s pevným ohniskem - Nikon 35mm f/1,8 AF-S NIKKOR G DX a Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G, které umožňují focení ve velmi zhoršených světelných podmínkách. Vykazují téměř nulové obrazové deformace, perfektní ostrost a kreslí dokonalý bukeh.

V případech, kdy je třeba akčnější přístup a není možné rychle měnit objektivy, používám stabilizovaný zoom objektiv Nikon 18-55mm f/3,5-5,6 G II AF-S DX.

K focení na větší vzdálenost, nebo k focení menších zvířat používám stabilizovaný teleobjektiv Tamron SP AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di VC USD.

Blesk:

Pro focení ve špatných světelných podmínkách a na pomoc v ostření mi slouží Nikon blesk SB-700.